Home page > Aktuality > Jiskřičku naděje pro talentované děti zažehli také strakoničtí vojáci (aktualizováno 22.8.)

Jiskřičku naděje pro talentované děti zažehli také strakoničtí vojáci (aktualizováno 22.8.)

Osud nadaných dětí není lhostejný ani příslušníkům 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic, kteří se rozhodli zapojit do Kabelkového veletrhu.

Jako první přinesl kabelky Jozef Hromada, který u strakonického útvaru pracuje jako občanský zaměstnanec na ekonomickém oddělení.

Jozef Hromada se zapojil do Kabelkového veletrhu.

 

Vzápětí dorazila kapitánka Gabriela Gálová. „Zaujala mě ta myšlenka, je to pro dobrou věc. Když má člověk nadbytečné kabelky, proč by je nemohl využít pro tuto příležitost a pomoct tak dětem,“ uvedla vojákyně, která do Kabelkového veletrhu věnovala hned šest kabelek, čtrnáct dětských knížek a množství kousků bižuterie.

Pomoct dětem se rozhodla také kapitánka Gabriela Gálová.

 

Sbírka kabelek se rozrůstá

Stejný počet, tedy šest kabelek, darovala i nadrotmistryně Alena Říhová. „Mohu tím někomu pomoct,“ stručně vysvětlila, proč se rozhodla přispět do Kabelkového veletrhu. Současně prozradila, že se pravidelně zapojuje do sbírek Českého červeného kříže.

Nadrotmistryně Alena Říhová pomáhá pravidelně.

 

„Talentované děti přece musíme podporovat, proto velmi rád přispěji,“ konstatoval další z dárců kapitán Milič Boháček, který slouží na štábu pluku na oddělení logistiky.

Talentované děti podpořil i kapitán Milič Boháček.

 

Pozadu nezůstala ani kapitánka Jana Samcová. „Na kabelky si moc nepotrpím, ale přesto vím, že pár jich ve skříni určitě vyštrachám,“ napsala tisková mluvčí v e-mailu, kterým se snažila získat příslušníky útvaru pro myšlenku Kabelkového veletrhu. Několik kabelek darovala i její sestra Vendula.

A další přibývají...

Množství kabelek věnovala i nadrotmistryně Veronika Málková.

 

Praporčík Milan Hora přispěl do Kabelkového veletrhu dětskými knížkami.

 

Do sbírky přispěl i vojenský kaplan kapitán Michal Balek. Prozradil, že kabelky získal od své tchýně, se kterou má velmi dobré vztahy.

 

Celkem 9 kabelek darovala na dobrou věc rotná Kristýna Holá.

 

Pozor to nejsou zdaleka všichni, kteří přispěli! Přidá se ještě někdo další?

Věci se shromažďují v kanceláři tiskové mluvčí útvaru a koncem srpna budou předány do redakce Strakonického deníku.

Kabelkový veletrh pořádají čtvrtým rokem jihočeské Deníky. Sbírají se nejen kabelky, nýbrž i dětské knihy a bižuterie. Darované věci budou za symbolické ceny prodány 6. září v IGY Centru v Českých Budějovicích a výtěžek z prodeje podpoří talentované děti, které nemají dostatek financí na rozvoj svého nadání.

 

Foto: autor

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru