Úvodní stránka > Aktuality > Na Šumavském skimaratonu závodili také vojáci

Na Šumavském skimaratonu závodili také vojáci

Více než 1200 účastníků ze 14 zemí světa se o víkendu 24. až 25. února postavilo na start Šumavského skimaratonu, oblíbeného závodu v běhu na lyžích. Souběžně s ním uspořádal 25. protiletadlový raketový pluk otevřený přebor v lyžařském maratonu.

Zájemci z řad Armády České republiky a Ministerstva obrany tak mohli změřit své síly nejen mezi sebou, nýbrž také s nejlepšími závodníky z domova i ze zahraničí. V sobotu se soutěžilo na tratích 23 a 46 kilometrů volnou technikou, v neděli pak 23 a 45 kilometrů klasicky.

Mezi účastníky nechyběli ani strakoničtí vojáci. Nejlepšího umístění dosáhl major Pavel Dostal. Ve své kategorii obsadil druhé místo jak při sobotním závodu na 23 kilometrů volnou technikou, tak na stejné trati i v neděli, kdy se jelo klasicky. Na start 23kilometrové trati se v neděli postavili také desátník Václav Škopek a nadporučík Robin Hyšpler. Desátník Škopek vybojoval ve své kategorii třetí místo, nadporučík Hyšpler v kategorii mužů do 39 let skončil čtvrtý. Ženskou část strakonického útvaru reprezentovala kapitánka Miriam Dostalová, která v sobotním závodě volnou technikou vybojovala na 23kilometrové trati pomyslný bronz.

Opomenout nelze ani pomoc příslušníků útvaru s organizací akce. Vedle vaření čaje pro závodníky a výpomoci v občerstvovací zóně, se starali také o zdravotnické zabezpečení.

Autor: kapitánka Jana Samcová s přispěním poručice Terezy Kabourkové