Home page > Aktuality > Podívejte se na video - osádky bojových vozidel S-10 završily přípravu na bojové střelby

Podívejte se na video - osádky bojových vozidel S-10 završily přípravu na bojové střelby

Příslušníci třetí baterie z 252. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic absolvovali v druhé polovině června výcvik, kterým završili přípravu na bojové střelby, jež proběhnou v červenci během mezinárodního cvičení Tobruq Legacy 2017.

Video z výcviku můžete zhlédnout zde.

Cílem výcviku bylo připravit, zdokonalit a přezkoušet osádky bojových vozidel S-10M2D, družstvo průzkumného čidla ReVISOR a týmy místa bojového velení RACCOS před nadcházejícími bojovými střelbami.

Výcvik probíhal na cvičištích Pískovna a Oldřichov pod velením kapitána Rostislava Růžičky. Vojáci se zdokonalovali ve velení a řízení palby a zachytávání imitovaných vzdušných cílů, včetně RC modelu letadla, který pro potřeby výcviku poskytnul instruktor z oddělení bojové přípravy. Detekci cílů zajišťovalo průzkumné čidlo ReVISOR.

Během výcviku operátoři zachytili kolem devadesáti imitovaných vzdušných a pozemních cílů, a to ve dne i v pozdních nočních hodinách. Palebné týmy z místa bojového velení RACCOS a operátoři protiletadlových raketových kompletů S-10M2D splnili náročná kritéria přezkoušení a jsou tak připuštěni k bojovým střelbám.

 

Autory videa, fotografií a textu jsou příslušníci 3. baterie 252. protiletadlového raketového oddílu.

Fotogalerie

Nahoru