Home page > Aktuality > Posádkový dům armády ožil divadlem

Posádkový dům armády ožil divadlem

Úsměvnou komedii Dva muži v šachu zhlédlo ve čtvrtek 17. května na posádkovém domě armády ve strakonických kasárnách V Lipkách několik desítek lidí. Na adresu strakonických ochotníků nešetřili diváci chválou.

Z divadelního představení Dva muži v šachu

 

Hru Miroslava Horníčka nastudoval divadelní spolek Čelakovský pod režijním vedením Petra Záleského, který si zároveň zahrál jednu z postav. Divákům se dále představili Pavla Maradová, Tereza Nikodemová, Jan Tříska a Roman Chytil.

 

Právě poslední jmenovaný, který je příslušníkem strakonického útvaru, se svým kolegům předvedl netradičně v roli herce. Ačkoliv před vojáky nevystupoval poprvé (příslušníci útvaru již v minulosti zhlédli jinou hru strakonických ochotníků nazvanou Milostné dostaveníčko – pozn. autora), byl nervózní. „V publiku sedí známé tváře a někdy i nadřízení. Přesto, že jsme zde vystupovali již s několikátou reprízou této hry a máme za sebou desítky přestavení, dostavila se nervozita jako při premiéře nové hry,“ přiznal strakonický důstojník.

 

Atmosféru vojenského prostředí si ovšem pochvaloval. „Kultura se zde tvoří s radostí. Se souborem se sem rádi vracíme, jak s pohádkami pro děti vojáků, tak s inscenacemi pro dospělé,“ doplnil Roman Chytil.

 

Představení se divákům líbilo

 

Záštitu nad divadelním představením převzalo v kasárnách ekonomické oddělení. Jeho pracovníci si tak hru nemohli nechat ujít. „Nemělo to chybu, smála jsem se od začátku až do konce. Naprostá jednička,“ zhodnotila výkony herců Iveta Jarošová z ekonomického oddělení. „Scéna, kdy Roman Chytil a Petr Záleský vystupují v noční košili a čepičkách, je naprosto úžasná. Připomnělo mi to Jana Wericha a Vlastu Buriana v pohádce Byl jednou jeden král,“ dodala se smíchem Iveta Jarošová.

 

Vystoupení se líbilo i další finanční referentce Vlastě Havlové. „Mělo to takřka rodinnou atmosféru, přispěl k tomu i vstřícný přístup herců. Všichni jsme se dobře bavili. Těším se již na příště,“ uzavřela Vlasta Havlová.

 

Foto: autor

 

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

 

Fotogalerie

Nahoru