Home page > Aktuality > Pozvánka: Charitativní běh zpestří ukázky vojenské techniky

Pozvánka: Charitativní běh zpestří ukázky vojenské techniky

Novinkou letošního charitativního běhu „Sportem proti rakovině“ budou ukázky vojenské techniky. Účastníci se mohou dále těšit na vystoupení mladé talentované zpěvačky Alžběty Kolečkářové. Oblíbená akce, kterou organizují strakoničtí vojáci na podporu boje proti rakovině, se koná ve čtvrtek 19. září.

Strakoničtí vojáci zvou na charitativní běh „Sportem proti rakovině“

Slavnostní zahájení proběhne v půl deváté ráno na druhém nádvoří Hradu ve Strakonicích. První běžci vyrazí na trať v 8.45 hodin, poslední pak ve 12.00 hodin. Startovat se bude od brány na třetím hradním nádvoří. Trasa v délce dva a půl kilometru povede strakonickým Podskalím a lidé ji mohou absolvovat libovolným způsobem – nejen během, ale i chůzí, s kočárkem, na invalidním vozíku nebo na koloběžce.

Před letním kinem bude vystavena vojenská technika. Zájemci si budou moci kromě ručních zbraní prohlédnout protiletadlový raketový komplet RBS-70, lehké obrněné vozidlo DINGO, aparaturu vzdušného pozorovatele nebo vozidlo landrover. Pro nejmenší účastníky budou na třetím hradním nádvoří připraveny soutěže. Chybět nebude ani skákací hrad, který na akci zapůjčí Ministerstvo obrany.

Dorazí profesionální sportovci

Také letošní ročník charitativního běhu podpoří zástupci Armádního sportovního centra Dukla. Dorazí například bývalý diskař Imrich Bugár a rychlostní kanoisté Lukáš Trefil a Radek Šlouf. Lidé se s nimi mohou setkat při autogramiádě, která proběhne v deset hodin před letním kinem. Od půl jedenácté pak v letním kině vystoupí Alžběta Kolečkářová, která se v roce 2011 ve druhé řadě soutěže Česko-slovenská SuperStar umístila na sedmém místě.

Během akce se mohou lidé zapojit do dobrovolné finanční sbírky, jejíž výtěžek bude věnován onkologické ambulanci strakonické nemocnice. Charitativní akci na podporu boje proti rakovině pořádá 25. protiletadlový raketový pluk ve spolupráci s Armádním sportovním klubem Strakonice, za podpory Města Strakonice a Muzea středního Pootaví.

 

Foto: archív 25. protiletadlového raketového pluku

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru