Home page > Aktuality > Strakonický pluk uspořádal hlavní plánovací konferenci ke cvičení Tobruq Legacy 2015

Strakonický pluk uspořádal hlavní plánovací konferenci ke cvičení Tobruq Legacy 2015

Ve dnech 16. až 18. března proběhla ve strakonických kasárnách V Lipkách hlavní plánovací konference ke cvičení Tobruq Legacy 2015. Kromě příslušníků Armády ČR se jí zúčastnili zástupci ozbrojených sil Maďarska, Slovenska, Litvy a Spojených států amerických.

Po příjezdu do Strakonic vojáky přivítal velitel útvaru plukovník Vladimír Barca. Během úvodní prezentace je zástupce velitele útvaru plukovník Pavel Mrůzek informoval o struktuře, úkolech pluku i protiletadlových systémech, které si následně prohlédli během statické ukázky na útvarovém nástupišti. Samotné pracovní jednání bylo zahájeno v poledne.

Jeho smyslem bylo kvalitně připravit a naplánovat mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany, jež se uskuteční od 22. června do 4. července ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. Jeho součástí budou i bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Čeští a litevští vojáci budou střílet z kompletů RBS-70, Slováci z kompletů 9K38 IGLA a Maďaři z kompletů MISTRAL.

V úterý 17. března se konference zúčastnil i zástupce velitele Vzdušných sil Armády ČR brigádní generál Jaromír Šebesta.

 

Foto: autor

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Nahoru