Home page > Aktuality > Strakonický protiletadlový pluk má nového velitele

Strakonický protiletadlový pluk má nového velitele

Stal se jím plukovník Jaroslav Ackermann, který převzal bojový prapor, a s ním i velení útvaru, z rukou velitele Vzdušných sil Armády ČR generálmajora Petra Hromka. Plukovník Ján Sedliačik, který velel útvaru poslední tři roky, odchází k 1.červenci na Univerzitu obrany do Brna, kde bude působit na pozici velitele školního pluku.

Novým velitelem strakonického útvaru se stal plukovník Jaroslav Ackermann.

Slavnostní akt u příležitosti předání funkce velitele útvaru proběhl v pondělí 29. června v kasárnách V Lipkách ve Strakonicích. Kromě strakonického starosty Břetislava Hrdličky a místostarosty Josefa Zocha se jej zúčastnili čelní představitelé složek IZS, velitelé leteckých základen a veteráni vojsk protivzdušné obrany.

Plukovník Sedliačik stál v čele strakonického pluku od 1. května 2017. Ve svém projevu poděkoval vojákům i civilním zaměstnancům za práci, kterou odváděli pod jeho velením. „Jste profesionálové na svém místě. Do dalších let bych vám rád popřál hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů jak v osobním, tak pracovním životě,“ rozloučil se s přítomnými plukovník Ján Sedliačik. Nezapomněl dále poděkovat zástupcům města Strakonice a dalším složkám, se kterými jako velitel útvaru spolupracoval.

Strakonické vojáky čekají náročné úkoly

Jaké úkoly stojí před strakonickými vojáky, nastínil nový velitel plukovník Jaroslav Ackermann. „Zahájili jsme přípravu sil a prostředků pro působení v rámci Alianční předsunuté přítomnosti v Litvě. Čeká nás přezbrojení 252. protiletadlového raketového oddílu novým přenosným protiletadlovým raketovým kompletem RBS-70NG. Budeme se podílet na realizaci strategického projektu na pořízení protiletadlového kompletu SHORAD, který by měl nahradit zastaralý systém 2K12 KUB,“ zdůraznil plukovník Ackermann.

Ačkoliv poslední tři roky působil v Praze na Sekci rozvoje sil Ministerstva obrany, strakonický útvar dobře zná. Velkou část své vojenské kariéry strávil právě ve Strakonicích. Nejvyšší funkcí, kterou zde v minulosti zastával, byla pozice zástupce velitele pluku. „Strakonický útvar dlouhodobě a úspěšně spolupracuje s místní samosprávou, se složkami Integrovaného záchranného systému a řadou dalších institucí a organizací. Věřím, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ dodal plukovník Ackermann.

 

Foto: Pavel Kozák

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru