Úvodní stránka > Aktuality > Strakoničtí opět poběží proti rakovině

Strakoničtí opět poběží proti rakovině

„Pojďte s námi proti rakovině!“ je motto doprovázející Běh naděje, charitativní akci na podporu boje proti zmíněné nemoci. Ve čtvrtek 17. září 2015 ji ve Strakonicích již po několikáté pořádají příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku.

Hlavním smyslem není jen absolvovat vymezenou trať a udělat tím něco pro své zdraví, nýbrž i vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří onemocněli rakovinou, a zapojit se do veřejné sbírky, ze které jsou financovány různé projekty v oblasti její léčby.

Nesoutěžní akce volně navazuje na Běh Terryho Foxe, který v České republice probíhal v letech 1993 až 2007. Hlavním organizátorem je společnost Levity. Role místních pořadatelů se i letos  ujali vojáci protiletadlového pluku ve spolupráci s městem Strakonice a Muzeem středního Pootaví.

Běh naděje se na jihu Čech těší velkému zájmu, účast se každoročně pohybuje kolem dvou tisíc lidí. Z téměř sedmi desítek měst a obcí, ve kterých se v loňském roce uskutečnil, se Strakonice mohly pochlubit nejvyšším počtem účastníků. Dorazilo celkem 2 171 běžců.

Již tradičně se do zmíněné akce hojně zapojují žáci základních a středních škol ze Strakonic a okolí. „Mladé generaci se tak snažíme nenásilně vštěpovat, jak důležitý je pravidelný pohyb a správná životospráva při předcházení onkologickým a ostatním civilizačním chorobám,“ vysvětluje velitel strakonického útvaru plukovník Vladimír Barca.

Běh bude slavnostně zahájen v půl deváté na druhém nádvoří hradu ve Strakonicích. O čtvrt hodiny později se na trať vydají první běžci, poslední start je možný ve dvanáct hodin. Trasa v délce dva a půl kilometru povede strakonickým Podskalím a je možné ji absolvovat libovolným způsobem – nejen během, nýbrž i chůzí, na kole, invalidním vozíku, s kočárkem či na koloběžce.

Organizátoři připravují pro účastníky také zajímavý doprovodný program. Ve strakonickém letním kině vystoupí hudební skupina Sebastian, nejmenší se pak mohou těšit na oblíbené soutěže.

Foto: nadporučík Pavel Král, Robert Malota, Jan Škrle a nadpraporčík Petr Frolík

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

 

 

Nahoru