Home page > Aktuality > Strakoničtí vojáci přivítali léto při nevšedních sportovních hrách

Strakoničtí vojáci přivítali léto při nevšedních sportovních hrách

Převalování pneumatiky, roztlačování náklaďáku nebo běh s dvacetilitrovými kanystry – nejen v těchto disciplínách soutěžili strakoničtí vojáci, kteří se rozhodli přivítat léto při nevšedních sportovních hrách.

Soutěžilo se i v přetahování lanem.

 

Nejlépe se dařilo družstvu, které postavila baterie velení a řízení. „Za naším úspěchem stál týmový duch a několik osobností, které ten tým táhly,“ prozradil nadporučík Jan Nádvorník, proč jejich družstvo vyhrálo.

 

„Nejvíce se nám dařilo v disciplíně, ve které se soutěžilo o nejpomalejší jízdu na kole, a v přetahování lanem. Dobrý výsledek jsme ale měli i ve vědomostním kvízu a soutěži v piškvorkách,“ potvrdil nadporučík Nádvorník, že disciplíny dokázaly i pobavit.

 

Celkem třináct rozmanitých soutěží připravili armádní tělocvikáři. „Disciplíny jsme vyzkoušeli na vlastní kůži – již dříve během studia na škole nebo při různých soutěžích v armádě i civilu,“ vysvětlil poručík Jan Doležal, kde se organizátoři nechali inspirovat.

 

Pomyslnou zlatou medaili vybojovali vojáci z baterie velení a řízení, na druhém místě skončil tým z 252. protiletadlového raketového oddílu a bronzovou příčku obsadil štáb pluku.

 

Netradiční sportovní hry prověřily nejen sílu a fyzičku vojáků, ale i jejich obratnost, zručnost a vědomosti. Posílily také soudržnost a mezilidské vztahy. Na své si přišly také děti, akce se zúčastnily i rodiny vojáků.

 

Program se vydařil i přesto, že ve strakonických kasárnách probíhá rekonstrukce sportovišť. Většina disciplín se tak odehrávala na útvarovém nástupišti.

 

 

Foto: autor

 

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru