Home page > Aktuality > Strakoničtí vojáci se představí na Dnech NATO v Ostravě

Strakoničtí vojáci se představí na Dnech NATO v Ostravě

Na letošních Dnech NATO & Dnech vzdušných sil Armády České republiky, které proběhnou 16. až 17. září na letišti Leoše Janáčka v Ostravě - Mošnově, nebudou chybět ani vojáci ze Strakonic. Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku představí návštěvníkům zbraňové systémy, se kterými chrání vzdušný prostor nad Českou republikou.

 

Během dynamické ukázky, ve které vystoupí vojáci z několika útvarů Pozemních i Vzdušných sil Armády ČR, předvedou, jak jsou schopni odrazit útok vedený ze vzduchu. Pozemní jednotky bude před vzdušným protivníkem chránit protiletadlový raketový komplet S-10M.

Do dynamické ukázky Armády ČR se zapojí protiletadlový raketový komplet S-10M.

 

Během víkendové akce mohou lidé na mošnovském letišti navštívit i statickou expozici strakonických protiletadlovců. Na vlastní kůži si zde mohou vyzkoušet činnost operátora při ovládání protiletadlového raketového kompletu RBS-70. Seznámit se mohou i s prostředky, které vojáci využívají pro přepravu zmíněného kompletu – lehké obrněné vozidlo Dingo a nákladní automobil Tatra 810 PVO. K dispozici bude také simulátor protiletadlového kompletu S-2M a aparatura vzdušného pozorovatele. V neposlední řadě mohou zavítat do stanu s videoprojekcí, kde budou promítány ukázky z výcviku a mezinárodních cvičení, kterých se vojáci pravidelně účastní.

 

 

Foto - ilustrativní: kapitánka Lucie Masaříková

 

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru