Home page > Aktuality > Vojenský ples nabídl zábavu i pomoc dětem

Vojenský ples nabídl zábavu i pomoc dětem

V sobotu 16. února se ve strakonickém Domě kultury uskutečnil XX. reprezentační ples 25. protiletadlového raketového pluku.

Zahájil jej velitel strakonického útvaru plukovník Ján Sedliačik, který přivítal přítomné a popřál jim příjemnou zábavu. Nezapomněl ani poděkovat lidem, kteří se podíleli na přípravě plesu.

Slavnostní atmosféru již tradičně podtrhli praporečníci s bojovými prapory a květiny, které ženám při vstupu vojáci předávali.

O slavnostní předtančení se postaraly mažoretky ze skupiny PREZIOSO Sokol Blatná. Děvčata postupně předvedla čtyři sólové choreografie s hůlkou a pom-poms. V průběhu večera vystoupila i vimperská skupina historického šermu BERIT.

Celý večer hrála k tanci a poslechu hudební skupina Melodion. Milovníci cimbálové muziky si mohli zase vychutnat vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Součástí hudební nabídky byly i diskotékové hity.

Krátce po půlnoci proběhlo oblíbené losování o ceny. Velkému zájmu účastníků plesu se těšila i takzvaná malá tombola.

Nedílnou součástí plesu byla dobrovolná finanční sbírka ve prospěch základní a mateřské školy speciální ve Strakonicích. Vybralo se celkem 18 000 Kč. Jedná se o nejvyšší částku, která se kdy na vojenském plese v rámci sbírky vybrala. Děkujeme všem, kteří přispěli!

 

Foto: četař Miroslav Cvrk

Autor: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice

Fotogalerie

Nahoru